Yıldız Teknik Servis Bobinaj Muhendislik Ltd. Şti.

Sıfır Faizli Tarımsal Sulama Kredisi Proje ve Danışmanlığı

Muz üretim seraları, her türlü sebze serası gibi yatırımlarınızda, siz değerli üreticilerin, su kaynağından alınan suyun tarla içine dağıtılması amacıyla damla, yüzey altı damla (sadece meyve ağaçları ve bağ sulamasında), yağmurlama veya mikro yağmurlama sulama sistemleri kurulması ve bu sistemlerin otomasyonuna ilişkin teknolojik sistemler (akıllı sulama sistemleri, akıllı otomasyon sistemleri ve benzeri sistemler) ile hareketli sulama makineleri (center pivot, lineer ve tamburlu sistem yağmurlama sulama makineleri vb.) konusundaki kredi talepleri karar kapsamında değerlendirilir.

Modern basınçlı sulama sistemi kullanan/kullanacak üreticilerin elektrik temini, derin kuyu açılması, derin kuyu teçhizatı ve suyun kaynağından tarlaya taşınmasına ilişkin kredi talepleri ile sulama için gerekli enerjiyi temin etmek üzere güneş enerjisi tesisi kurulması talepleri, modern basınçlı sulama içerisinde değerlendirilir.

 Modern basınçlı sulama sistemlerini kullanmayan üreticilerin tarımsal sulama/derin kuyu/suyun tarlaya taşınmasına yönelik kredi talepleri (çeltik üretimi hariç) bu Tebliğ kapsamında değerlendirilmez.

Modern basınçlı sulama sistemlerinde kullanılmak üzere, 16/12/1960 tarihli ve 167 sayılı Yeraltı Suları Hakkında Kanun esaslarına göre su temini maksadıyla kazılar ve kuyular açılmasına yönelik yatırım kredisi, 167 sayılı Kanun hükümlerine göre arama belgesi alınan kazılar ve kuyular için kullandırılır.

Sıfır faizli ya da indirimli kredi imkanından yararlanmak isteyen yatırımcılarımıza YILDIZ TEKNIK SERVİS olarak mühendislik  proje ve danışmanlık sunmaktayız. Projenizin hazırlanması aşamasında aşağıdaki detayların da siz değerli yatırımcılarımız tarafından sağlanması gerekmektedir. Sulama Sistemlerimizle ilgili daha detaylı bilgi için Muz ve Sebze Seralarında Damlama, Sisleme ve Spring Sulama Sistemleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlgili tebliğ gereği üreticilerin modern basınçlı sulama konusunda Karar kapsamında faiz indirimli kredi kullanabilmeleri için;

a) Üreticiye ait güncel Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi

b) Proje ve dosya hazırlanması (Mühendis ve danışmanlarımız tarafından Modern basınçlı sulama sistemleri projenizi YILDIZ TEKNİK SERVİS olarak hazırlayıp, onay prosedürlerini  tamamlayarak, ZİRAAT BANKASINA verilmek üzere size teslim ediyoruz.)

c) İhtiyaç duyulması halinde;  Su kaynağı çeşidi yer üstü su kaynağı olan başvurular için ilgili kurumdan  (DSİ) alınacak su kulanım izin/tahsis belgesi, yeraltı suyu kullanımlarında kuyu ruhsatı çıkarılması da gerekebilmektedir.

ç) Gerekli görüldüğü durumlarda;  Sulama sisteminin elektrik kullanımını gerektirmesi durumunda ilgili elektrik idaresinden abonelik yapıldığına dair belge (YILDIZ TEKNİK SERVİS MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK hizmetleri olarak siz değerli yatırımcılarımızın elektrik proje ve tesisat bağlantılarını yaparak elektrik abonelik işlerini de tamamlıyoruz.)

Ziraat Bankasına verilecek hale getirilen Sulama Proje Dosyanızı banka müşteri temsilcinize teslim ettikten sonra, sıfır ya da indirimli faizle kullanabileceğiniz krediniz hazır hale gelir. Bu krediyi ZİRAAT BANKASI tarımsal sulama proje uygulama bayisi olan bir firmaya saha tesisat kurulum işlerinizi vermeniz gerekir. Saha kurulum işiniz tamamlandıktan sonra UYGULAMA FİRMASI siz ya da şirketiniz adına keseceği faturayı ZİRAAT BANKASINA ulaştırdığında kredinizin ödemesi UYGULAMA FİRMASINA ait hesaba banka tarafından aktarılır.

YILDIZ TEKNİK SERVİS MÜHENDİSLİK Hizmetleri Ltd. şti. şirketi,  Sulama Sistemleri Uygulama Firması olarak ZİRAAT BANKASI bayisidir.

© 2019 Yıldız Teknik Servis adına Tüm Hakkı Saklıdır.