Yıldız Teknik Servis Bobinaj Muhendislik Ltd. Şti.

Rezistans Tamir ve Bakımı

Endüstriyel alanda en sık kullanılan malzeme olan rezistans, ısınmanın hızlı ve  daha az enerji  ile daha fazla oranda gerçekleşmesini sağlıyor. Rezistanslı ısıtıcı kullanımı oldukça geniştir.

Elektrikten aldığı enerjiyi ısıya çevirme özelliği bulunan ve bu işlem sırasında daha az elektrik harcaması yapan rezistans ısıtıcı içerisinde demir, krom, nikel, alüminyum gibi alaşımlar bulunuyor.

Kullanım alanına ve kullanılan malzemelere göre çeşitlere ayrılan rezistans ısıtıcı sanayi alanında oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Sanayinin üretim alanından üretim malzemesinin parçası olarak stok mamul olarak kullanımına kadar her alanda rezistans ısıtıcıları görmemiz mümkün.

Dış mekan ısıtıcı modelleri içerisinde yer alan rezistans, elektrik enerjisini hızla ısı enerjisine  çevirirken, içerisinde bulunan plakalar sayesinde ısının hızla ortama aktarılmasını sağlar. Açıkhava çay bahçeleri, balkonlar ve teraslar vs. alanlar bu şekilde ısıtılır.

Bu sebep ile üretim alanı oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Rezistans ısıtıcı aynı zamanda soğuk günlerde iç ya da dış mekânınızda yeterli ısıya ulaşabilmenizi sağlayan ısıtıcı cihazlar içerisinde de bulunur.

Rezistans Isıtıcı Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Kullanılan cihazın üretilmesi sırasındaki modellenmesine göre, Rezistans ısıtıcı farklılık gösterebilir.

Mutfaklarda kullanılmakta olan bulaşık makineleri, su ısıtıcılar, tost makineleri, elektrikli ızgaralarda, fırınlar, otel restaurantlarında yemeklerin servisi sırasında soğumasını önleme üzere altan ısıtma alanlarında, sanayi ipi çaycı, kahvehanelerdeki çaycı, çay evlerindeki çaycı çaydanlıklar,  elektrikli şohben,  ve daha birçok farklı alette rezistans ısıtıcı ile karşılaşabilirsiniz.

Açık hava çay bahçelerinde, restoranların açık alanlarında ve daha birçok dış mekânda kullanılarak ortamın istenen ısı dengesinde kalmasına destek olan ısıtıcılar sayesinde soğuk kış günlerinde dışarıda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 Dış mekan ısıtıcı çeşitleri ısıtılacak olan alanın genişliğine ve ısıtılması istenen metrekareye göre değişiyor. Yansıtma işlemini gerçekleştirerek yapılan dış mekan ısıtıcı sıcak bir alanlar çalışma ya da keyifli zaman geçirmenize destek olur.

Elektrikli Dış Mekan Isıtıcıları Enerji Tasarruflu mu?

Elektrik enerjisi ile çalışan elektrikli dış mekan ısıtıcıları tamamen enerji tasarruflu olarak kullanabileceğiniz ısıtıcılardır. Bu ısıtıcıları farklı mekanlarda uzun süre boyunca açık tutarak kullanabilirsiniz. İnsan sağlığını tehlikeye atabilecek herhangi bir madde içermeyen bu rezistanslar dış mekanlarda güvenilir şekilde kullanabileceğiniz rezistans çeşitleridir.

Dış mekanlarda kullanıma uygun olan bu ısıtıcıları ticari amaçlı olarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz bireysel olarak da kullanmayı deneyebilirsiniz. Evinizdeki bahçenizi ısıtabilmeniz için de uygun olan bahçe ısıtıcıları mevcuttur. Bu ısıtıcılar dış mekan koşullarına karşı dayanıklı olabilen ısıtıcılardır.

Teknik ekibimiz sanayi tipi her türlü elektrikli ısıtıcının rezistans tamiri yapmaktadır

© 2019 Yıldız Teknik Servis adına Tüm Hakkı Saklıdır.