Yıldız Teknik Servis Bobinaj Muhendislik Ltd. Şti.

Çatı Güneş Enerjisi Sistemi

Güneş enerjisi elektrik üretimi içerisinde en çok tercih edilen yöntem fotovoltaik sistemlerdir. Güneş enerjisi sistemleri arasında az maliyetle güçlü ve yeterli elektrik üretimi sağlayan bu sistemin tasarımı bir proje gerektiriyor. Öncelikle bu sistemden elektrik elde edebilmek için akü grubunun oluşturulması gerekiyor. Regülatör, çevirici, ve yardımcı elektronik devreler ile birlikte uygulama kurulmaya başlanıyor. Güneş panelinin sayısı da bulunulan alana ve kullanım amacına göre belirlenebilir. Daha çok enerji elde etmek için daha fazla panele sahip olunması gerekir.

Akü, sisteme dahil edilmeli ve buradaki şarj dengesini korumak için mutlaka regülatör kullanılmalıdır. Güneş pillerinin başta silikon olmak üzere uygun malzemeler üzerinden yapılması gerekiyor. Alternatif akıma dönüştürülerek güç noktasının belirlenmesi sağlanır. Güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik yani solar paneller, yüzde 15 ile 20 arasında verim sağlıyor.

Çatı güneş enerjisi sistemleri evinizin enerji ihtiyacına göre tasarlanır ve kurulum gerçekleştirilir.

Yayla Evlerinde karanlığa Son

Yayla evleri için özel tasarlanmış ekonomik ve büyük boy GES güneş enerjisinden elektrik üreten sistem paketlerimiz vardır.

Kurulum ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir. Yaylacılar gece aydınlanmasını farklı yollarla çözebiliyorlar. Kendi araçlarının akü beslemesinden kablo ve LED ile olan çözüm en sık görülenidir.

3-5 gün konaklayanlar dışında Mayıs ayından Eylül ayına kadar konaklayanlar da çoktur. Uzun konaklamalarda buzdolabı televizyon çamaşır makinası da ihtiyaç haline gelmektedir.

YILDIZ TEKNİK EKO ve BÜYÜK boy paketleri ile adlandırılan güneş enerjisi GES sistemlerimiz mevcuttur. Yaylada güneşten üreterek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

© 2019 Yıldız Teknik Servis adına Tüm Hakkı Saklıdır.